منوی مرکز بهداشت
اخبار > کارگاه آموزشی ایراپن در شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی برگزار شد+عکس


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی ایراپن در شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی برگزار شد+عکس

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی از برگزاری کارگاه آموزشی ایراپن به مناسبت روز جهانی قلب و هفته سالمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی؛ رحمان بیوکانی گفت: این کارگاه آموزشی به مناسبت روز جهانی قلب سالمند در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی برای کلیه کاردانان و کارشناسان بهداشت عمومی، ماماها، بهورزان و مراقبین سلامت برگزار شد.

وی تصریح کرد: بیماری های غیرواگیر مهمترین علل مرگ و یا بیماری‌ها در جهان و کشور ما هستند که بسته ایراپن یا همان مداخلات ضروری بیماری‌های غیر واگیر با هدف کاهش ۲۵ درصد مرگ و میر ناشی از بیماریهای غیر واگیر تا سال ۲۰۲۵ در برنامه شبکه مراقبتهای بهداشتی کشور ادغام شده است.

بیوکانی اظهار داشت: چهار بیماری قلبی عروقی، سرطان، دیابت و بیماری‌های مزمن ریوی و چهار عامل خطر کم تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، مصرف دخانیات و مصرف الکل هدف اصلی در برنامه ایراپن هست.

 کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی ابراز امیدواری کرد: مداخلات طراحی شده در جهت حذف یا کاهش این چهار عامل خطر و کندی چهار بیماری ذکر شده می باشد و انتظار می رود با کنترل این بیماری ها به هدف کاهش ۲۵ درصدی مرگ و میر بیماری های غیرواگیر برسیم.

به گزارش وب دا؛ کارگاه برگزار شده در جهت توانمند نمودن پرسنل درگیر برنامه ایراپن برای افزایش کیفیت خدمات ارائه شده می باشد.


 


٠٩:٠٩ - 1397/07/14    /    شماره : ٢١٨٣٤    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج
گالری تصاویر
زندگی سالم با نشاط و امید
زندگی سالم با نشاط و امید
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات شبکه بهداشت و درمان چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس: لیکک خیابان بعثت روبروی فرمانداری شبکه بهداشت و درمان بهمئی، تلفن: 3860- 3282 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج