منوی مرکز بهداشت
اخبار > اجرای مرحله نخست طرح تکمیلی فلج اطفال در روستای پهنوک بهمئی+ عکس


  چاپ        ارسال به دوست

در بهمئی صورت گرفت؛

اجرای مرحله نخست طرح تکمیلی فلج اطفال در روستای پهنوک بهمئی+ عکس

کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان بهمئی از اجرای مرحله نخست طرح تکمیلی فلج اطفال در روستای پهنوک و مناطق صعب العبور آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی؛ سید عابد توفیقیان افزود: فعاليت نظام مراقبت فلج شل حاد نقش مهمي در پيشرفت فعاليتهاي مرتبط ريشه كني فلج اطفال دارد و حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور از حساسیت ویژه برخوردار است.

وی تصریح کرد: فلج اطفال يك عفونت حاد ويروسي با دامنه اي متغير از عفونت بدون علامت تا مننژيت آسپتيك ، فلج و مرگ است.

توفیقیان ادامه داد: پوليوميليت فلجي داراي دو فاز خفيف و شديد بوده؛ که در فاز خفيف دارای علائم تب، بي حالي،  سردرد، آب ريزش از بيني و استفراغ و در صورت تبديل به فاز شديد نشانه هایی مانند  درد شديد عضلاني، سفتي گردن و فلجي به آن اضافه مي شود.

کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی با بیان اینکه فلج اطفال در هر سني ممكن است اتفاق افتد اظهار داشت: بيشتر بيماري در كودكان و نوجوانان، با پيشرفت برنامه ايمن سازي و بويژه انجام برنامه ريشه كني بیماری فلج اطفال در سه کشور (افغانستان،پاکستان و نیجریه) به صورت بومی بوده و هنوز بیماری در این سه کشور گزارش می شود.

 توفیقیان در پایان با اشاره به اینکه گروه هدف طرح تکمیلی فلج اطفال کودکان زیر 5 سال هستند، خاطر نشان کرد: عملیات سالیانه طرح تکمیلی فلج اطفال در دو نوبت به صورت فعال و خانه به خانه به فاصله(6تا4)هفته بدون توجه با سابقه واکسیناسیون قبلی کودکان انجام می گیرد.142


 


١١:٤٤ - 1397/01/24    /    شماره : ١٩٣٣١    /    تعداد نمایش : ٢٦٨خروج
گالری تصاویر
زندگی سالم با نشاط و امید
زندگی سالم با نشاط و امید
نظرسنجی
میزان رضایت شما از خدمات شبکه بهداشت و درمان چه میزان است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

آدرس: لیکک خیابان بعثت روبروی فرمانداری شبکه بهداشت و درمان بهمئی، تلفن: 3860- 3282 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی است . @2107
طراحی و توسعه در اداره ی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج