سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
شرط اصلي سلامت زيستن، داشتن تغذيه صحيح است.
اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابی موجودی تجهیزات و آشنایی با نرم افزار زنجیره سرمای واکسن


  چاپ        ارسال به دوست

در بهمئی صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابی موجودی تجهیزات و آشنایی با نرم افزار زنجیره سرمای واکسن

کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی از برگزاری کارگاه آموزشی ارزیابی موجودی تجهیزات و آشنایی با نرم افزار زنجیره سرمای واکسن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ سید عابد توفیقیان گفت: این کارگاه آموزشی  یک روزه به صورت تئوری و عملی جهت کارشناسان و کاردان های زنجیره سرما شهرستان برگزار شد.     

وی افزود: این محصول با طیف اندازه گیری 30- تا 60+ درجه سانتی گراد و ظرفیت 7 هزار و 770 دما در 32 روز تهیه شده که ابزار اصلی در پایش شرایط نگهداری واکسن در یخچال در انبارهای سطوح میانی و خانه های بهداشت میباشد.

توفیقیان اظهار داشت: سامانه تجميع و تحليل اطلاعات انبار، سيستمي مبتني بر وب به آدرس (wwww.wiga-demo.ir) نیز از دیگر برنامه های آموزشی در این کارگاه بود.

کارشناس مسئول پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان بهمئی گفت: اين سيستم علاوه بر تجميع و يكپارچه سازي اطلاعات انبارها در سراسر شبكه بهداشتي كشور امکاناتی نظیر ارزيابي و مشاهده كاستي هاي تجهيزات متناسب با جمعيت تحت پوشش مراكز، امكان ارزيابي وضعيت تجهيزات فعال مراكز از نظر پشتيباني و نگهداري، كمك به توسعه متوازن شبكه بهداشتي كشور، امكان بروز رساني اطلاعات طي سنوات آتي و سهولت تجميع و دريافت اطلاعات در نوبتهاي بعدي را دارا است.

توفیقیان اظهار داشت: اين سامانه در ساختاري سلسه مراتبي از سطح نخست در مركز، تا دانشگاهها، مراكز استان، مراكز بهداشتي  و حتي پايگاههاي سلامت و خانه هاي بهداشت را تحت پوشش قرار مي دهد.٠٩:٣٨ - 1396/06/15    /    شماره : ١٦٣٠٧    /    تعداد نمایش : ٨٦١خروج
آمار بازدید
 بازدید امروز : 9
 کل بازدید : 198780
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5