سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
شرط اصلي سلامت زيستن، داشتن تغذيه صحيح است.
اخبار > برگزاری کارگاه خدمات نوین سلامت در شبکه بهداشت و درمان بهمئی +تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

در بهمئی صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه خدمات نوین سلامت در شبکه بهداشت و درمان بهمئی +تصاویر

کارشناس مسئول بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان بهمئی از برگزاری کارگاه خدمات نوین سلامت برای کارشناسان، کاردان ها، مراقبین سلامت و بهورزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ اکرم حصاری گفت: کارگاه خدمات نوین سلامت در راستای افزایش سطح آگاهی در زمینه خدمات نوین سلامت برای کارکنان شبکه بهداشت درمان بهمئی برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه با حضور مربی آموزشگاه بهورزی و به مدت دو روز در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهمئی تشکیل شد و آموزشهای لازم در خصوص خدمات مراقبین سلامت و بهورزان در خطرسنجی سکته های قلبی جهت پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی عروقی، سرطان های کلورکتال، پستان و دهانه رحم، توصیه های لازم جهت اصلاح شیوه زندگی (تغذیه نامناسب، کم تحرکی و مصرف دخانیات)، خطر سنجی اختلالات تغذیه ای و ارجاع، غربالگری دخانیات و سلامت روان ارائه گردید.

حصاری گفت: در این کارگاه نکات کلیدی در اجرای برنامه خدمات نوین سلامت (ایراپن) اقدام برای افراد بالای 30 سال، خطر سنجی 10 ساله حوادث قلبی عروقی کشنده و غیر کشنده، ضرورت تاکید در بهره مندی صحیح از کارتهای رنگی، پیگیری دقیق تجویز و مصرف دارو توسط بهورز و مراقب سلامت به حاضرین آموزش داده شد.

حصاری با بیان اینکه بار اصلی برنامه در سطح مراقبتهای بهداشتی اولیه بر عهده ماما های آموزش دیده و بهورزان در روستاها و مراقبین سلامت در پایگاههای بهداشتی می باشد، افزود: تمرکز اصلی برنامه بر آمادگی مراقبتهای بهداشتی اولیه برای شناسایی بیماران پرخطر دارای سابقه مثبت خانوادگی، علائم مشکوک و ارجاع به موقع آنها به سطح 2 می باشد.


انتهای پیام/ خبر: دردارنژاد

نسخه چاپی خبر


٠٠:٣٤ - 1395/12/23    /    شماره : ١٤٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٦٧خروج
آمار بازدید
 بازدید امروز : 14
 کل بازدید : 198785
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4